گروه هنری ویسپتاش

رزین اپوکسی چیست؟

امروز در این مقاله قصد داریم شما را با ماده ای به نام رزین اپوکسی آشنا کنیم‌ و بیشتر بدانیم که چه کاربردهایی دارد و چگونه عمل می‌کند. به طور خلاصه رزین اپوکسی در گروه رزین های دو جزئی طبقه بندی می شود که خود در بردارنده دو جز رزینی و هاردنر یا سخت کننده می باشد. ما به همراه متخصصين رنگ گروه هنری ویسپتاش اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم که در این باره به شما کمک خواهد کرد.تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

رزین اپوکسی از چند جز تشکیل شده است؟

همانطور که گفتیم رزین اپوکسی شامل هاردنر و پایه رزینی می باشد. بعد از ترکیب نسبت معینی از این دو، مایع شروع به سخت شدن می کند. نکته مهم این است که نسبت ترکیبی  را رعایت کنید. طوری که اگر هاردنر بیشتر از مقدار معین باشد ترکیب بدست آمده  مقاومت و کیفیت خوبی نخواهد داشت.

آیا تنها یک نوع رزین وجود دارد؟

پاسخ خیر است در واقع با توجه به هر کاری رزین اپوکسی خاصی وجود دارد  و در تولید رزین اپوکسی تنوع وجود دارد و نسبت به هر کاری رزین را باید انتحاب کرد.

موارد مصرف هاردنر پلی آمین و رزین اپوکسی

هاردنر پلی آمین در زمینه تزیین وسایل دکوری کاربرد دارد. این هاردنرها معمولا فاقد رنگ خاصی هستند.

چگونه از رزین اپوکسی نگهداری کنیم؟

رزین اپوکسی ها نسبت به نوسانات دمایی حساس هستند  و رطوبت نیز باعث کاهش کیفیت آن میشود. رزین اپوکسی را نباید در معرض نور قرار دهید زیرا  باعث تغییر رنگ و زرد شدن می شود. دمای مناسب برای نگهداری بهتر است بین 15 تا 26 درجه باشد. همچنین مکان مسقف، خشک و خنک  گزینه خوبی برای نگهداری رزین اپوکسی است

چه نکاتی را درباره رزین اپوکسی باید بدانیم؟

گروه هنری ویسپتاش در زمینه طراحی کابینت، ساخت انواع کابینت مانند کابینت های پولیشی و کابینتهای پلی اورتان ، رنگ کاری کابینت و چوب و انواع وسایل دکوراتیو فعالیت می کند برای ارتباط با مشاوران ما لطفا باشماره  09124196443 تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره رزین اپوکسی

رزین اپوکسی از چه تشکیل شده است؟

رزین اپوکسی از دو جز A رزین اپوکسی و  B هاردنر یا سخت کننده تشکیل  شده است.

مدت زمان لازم برای پخت رزین اپوکسی چقدر است؟

مدت زمان لازم میتواند از چند ساعت تا هفت روز باشد.

در ترکیب با رزین اپوکسی از چه هاردنر هایی استفاده میشود؟

هاردنرهای پلی آمید و پلی آمین

Leave a comment