گروه هنری ویسپتاش

کابینت پلی اورتان

کابینت پلی اورتان جز محبوب ترین سفارشات مشتریان کارگاه ویسپتاش است.

کابینت پلی اورتان سفید

کابینت پلی اورتان چیست

کابینت پلی اورتان براق

کابینت پلی اورتان براق

کابینت پلی اورتان طوسی

کابینت پلی اورتان سبز

کابینت پلی اورتان قیمت

 

 

 

 

کابینت پلی اورتان  نوعی کابینت است که جنس مغزی آن از چوب یا ام دی اف است و توسط لایه ای از رنگ پلی اورتان پوشش داده شده است که می تواند در رنگ های مختلف تولید شوند.این کابینت ها می توانند در سبک های متفاوت تولید شوند. سبک های مدرن،کلاسیک و نئو کلاسیک
رنگ پلی  اورتان دارای کاربردهای متفاوتی است مانند: صنایع پزشکی و … .کابینت های پلی اورتان دارای مقاومت خوبی هستند و زمانی که کابینت ها جزییات بیشتری داشته باشند  نتیجه رنگ کاری با پلی اورتان زیباتر خواهدبود.

 احتمالا شما نیز نام کابینت پلی اورتان را شنیده اید. کابینت پلی اورتان به نوعی از کابینت هایی گفته می شود که سطح آن توسط رنگ پلی اورتان پوشانده شده است. مغزی کابینت های پلی اورتان معمولا از جنس چوب مصنوعی ام دی اف و یا چوب طبیعی است. همانطور که می دانید فرآیند رنگ کاری، وسایل چوبی را در مقابل آسیب های سطحی،پوسیدگی و … مقاوم می کند. رنگ کاری می تواند علاوه بر افزودن لایه محافظ، باعث زیبایی کابینت ها شود.

  رنگ کاری کابینت پلی اورتان چگونه انجام میشود؟

 امروزه کابینت ها در تنوع بسیاری تولید میشوند. کابینت با پوشش پلی اورتان در گرو ههای اصلی کلاسیک، نئوکلاسک و مدرن تولید میشوند. شما می توانید انواع این کابینت ها را با پوشش رنگی پلی اورتان تولید کنید. در کل کابینت های پلی اورتان تنها به نوع فرآیند رنگ کاری اشاره دارد که متخصصین رنگ کاری کابینت در طی چند مرحله لایه چوب را می پوشانند. رنگ پلی اورتان توسط کارگاه های رنگ کاری به سطح چوب مصنوعی ویا طبیعی پوشش داده میشود. این مراحل در ابتدا با سنباده زدن سطح و یک دست کردن آن شروع میشود، اگر با انواع سنباده و کاربرد آن آشنایی دارید وبلاگ همه چیز درباره سنباده را بخوانید.سپس لایه سیلر روی کابینت ها زده میشود. سیلر رنگ شفافی است که قابلیت این را دارد که منفذ های سطح چوب را پر کند و یک سطح هموار را برای رنگ کاری کابینت در مراحل بعدی و همچنین جلوگیری از نفوذ رنگ به داخل چوب ایجاد کند. در واقع سیلر می تواند بافت و الیاف و چوب را یک دست کند و این با نفوذ سیلر به منافذ چوب اتفاق می افتد.اگر استفاده از سیلر باعث ایجاد یک سطح زبر شود می توان با سنباده این سطوح را صاف و یک دست کرد. مراحل سیلر زدن با توجه به نوع رنگ ویا چوب در طی چند مرحله تکرار شود.در مرحله بعد با استفاده از کیلر که یک رنگ شفاف بعد از سیلر است، رنگ کاری آغاز می شود. این مرحله نیز همراه با سنباده زدن خواهد بود. کیلر می تواند براق یا مات باشد. استفاده از سیلر و کلیر در ساخت کابینت پلی اورتان متداول است.

کابینت آبی

کابینت پلی اورتان از چه متریالی ساخته می شود؟

 1-استفاده مغزی چوب مصنوعی ام دی اف در تولید کابینت پلی اورتان رایج است. ام دی اف قیمت ارزان تری دارد و همچنین در صورت نگهداری خوب، سالها در آشپزخانه شما کار خواهد کرد.
2- از چوب طبیعی نیز در کابینت های پلی اورتان استفاده می شود.چوب طبیعی دارای استحکام و طول عمر قابل توجهی است و از لحاظ هزینه گرانتر است. چوب طبیعی را می توان طوری رنگ آمیز کرد که شفاف باشد وبافت و زیبایی چوب کاملا دیده شود.

کابینت پلی اورتان در  چه سبک هایی تولید می شوند؟

کابینت پلی اورتان در سبک کلاسیک

کابینت های کلاسیک پلی اورتان معمولا دارای جزییات بیشتری هستند نقش و نگار بیشتر و استفاده از رنگ هایی مانند سفید برای سطح کابینت و طلایی برای جزییات رایج است. در این سبک ظاهر شلوغ و اشرافی کابینت ها جلب توجه می کند. کابینت پلی اورتان کلاسیک از چوب طبیعی یا ام دی اف تولید می شود.

کابینت پلی اورتان نئو کلاسیک

همانطور که از نام کابینت نئوکلاسیک پیداست، این سبک متشکل از سبک مدرن و کلاسیک است. اگر شما نیز سلیقه ای بین کابینت مدرن و کلاسیک دارید این سبک مناسب شماست. این سبک ظرافت  سبک کلاسیک و سادگی و کارایی سبک مدرن را باهم دارد.

کابینت پلی اورتان مدرن

طراحی و ساخت  کابینت پلی اورتان مدرن، یکی از سبک های محبوب است. سبک مدرن  بر سادگی و کارآیی بیشتر تاکید دارد. تنوع رنگ در این سبک بسیاراست. استفاده از نقش و نگار سبک کلاسیک در اینجا دیده نمی شود.

 قیمت کابینت پلی اورتان

کابینت های پلی اورتان در سبک های مختلف و از مغزی های متفاوتی تولید می شود. نوع و برند متریال مورد استفاده، نوع سبک و سادگی یا پیچیدگی، متراژ آشپزخانه و…. در قیمت کابینت پلی اورتان دخیل است .برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ویسپتاش تماس بگیرید. تیم ما با سال ها تجربه و تخصص، آماده مشاوره رایگان و خدمت در تمام ایران است.